U čije ruke će Oskar ove godine?


Sezona filmskih festivala u 2016. polako se bliži kraju, što znači da je sada već moguće predvidjeti koja ostvarenja će najvjerovatnije biti u trci za prestižnu nagradu Oskar 2017. godine.Iako je nezahvalno predviđati ko će zaista ponijeti zlatnu statuetu kući, sudeći po dosadašnjim reakcijama na filmskim festivalima, možemo pretpostaviti barem nominacije.Predstavljamo vam preliminarne prognoze:

Najbolji film

“Arrival”

“Billy Lynn’s Long Halftime Walk”

“Jackie”

“La La Land”

“Manchester By The Sea”

“Moonlight”

“Silence”

“Sully”

Najbolji reditelj

Demijen Čazel, “La La Land”

Gart Dejvis, “Lion”

Klint Istvud, “Sully”

Beri Dženkins, “Moonlight”

Kenet Lonergan, “Manchester By The Sea”

Nejt Parker, “The Birth of a Nation”

Martin Skorseze, “Silence”

Denis Vilanova, “Arrival”

Najbolji glumac

Kejsi Aflek, “Manchester By The Sea”

Rajan Gosling, “La La Land”

Tom Henks, “Sully”

Majkl Kiton, “The Founder”

Metju Mekonahi, “Gold”

Nejt Parker, “The Birth of a Nation”

Dev Patel, “Lion”

Denzel Vošington, “Fences”

Najbolja glumica

Ejmi Adams, “Arrival”

Ejmi Adams, “Nocturnal Animals”

Viola Dejvis, “Fences”

Rebeka Hol, “Christine”

Rut Nega, “Loving”

Natali Portman, “Jackie”

Ema Stoun, “La La Land”

Meril Strip, “Florence Foster Jenkins”

Najbolji sporedni glumac

Maeršala Ali, “Moonlight”

Džef Bridžiz, “Hell or High Water”

Rejf Fajns, “A Bigger Splash”

Majkl Šenon, “Nocturnal Animals”

Liam Nison, “Silence”

Najbolja sporedna glumica

Naomi Heris, “Moonlight”

Felisiti Džouns, “A Monster Calls”

Nikol Kidman, “Lion”

Rejčel Vajs, “The Lobster”

Mišel Vilijams, “Manchester By the Sea”

Najbolji originalni scenario

Entoni Bagarozi i Šejn Blek, “The Nice Guys”

Demijen Čazel, “La La Land”

Eftimis Filipou i Jorgos Lantimos, “The Lobster”

Džim Džarmuš, “Paterson”

Beri Dženkins i Tarel Mekrejni, “Moonlight”

Kenet Lonergan, “Manchester by the Sea”

Noa Openhajm, “Jackie”

Tejlor Šeridan, “Hell or High Water”

Najbolji adaptirani scenario

Seo-Kung Čung i Čan-vuk Park, “The Handmaiden”

Džej Koks, “Silence”

Luk Dejvis, “Lion”

Tom Ford, “Nocturnal Animals”

Vit Stilman, “Love & Friendship”

Avgust Vilson, “Fences”

Najbolji animirani film

“Finding Dory”

“Kubo and the Two Strings”

“The Red Turtle”

“Sing”

“Zootopia”

Najbolja fotografija

Džejms Lekston, “Moonlight”

Šejmus Mekgarvi, “Nocturnal Animals”

Linus Sendgren, “La La Land”

Džon Tol, “Billy Lynn’s Long Halftime Walk”

Bredford Jang, “Arrival”

Najbolji dokumentarni film

“13th”

“The Eagle Huntress”

“Gleason”

“Into the Inferno”

“Life, Animated”

“Miss Sharon Jones!”

“O.J.: Made In America”

“Weiner”

Izvor: Nezavisne.com