Ircima smeta “zagađeni zenički zrak”


Irska nogometna selekcija dolazi sutra u Bosnu i Hercegovinu, a odsjest će u Hotelu Zenica.
Poznato je da su irski mediji tretirali mjesto odigravanja utakmice te su Zenicu nazvali starim, malim gradom. Međutim, osim pitanja zašto se igra upravo u maloj Zenici, navijači su po forumima počeli tretirati i pitanje zagađenja zraka u Zenici.
U proteklih nekoliko dana, prema podacima sa mjernih stanica u Federaciji BiH, koncentracije zagađujućih materija su u porastu. Zrak u Tuzli, Zenici i Lukavcu karakterišu visoke koncentracije sumpordioskida i lebdećih čestica u zraku
Očito je da Irci pred duel s nogometnom selekcijom BiH u petak 13. novembra traže svaku šansu da bi opravdali eventualni svoj neuspjeh, a zvanično njihov stav o svemu i prvim utiscima o Zenici moći ćemo čuti već sutra.

(fokus.ba)

Leave a Reply

Your email address will not be published.