Pucnjava i eksplozija u centru Pariza, najmanje 18 mrtvih


22:52 Najmanje jedan muškarac pucao je iz automatskog oružja u restoranu Cambodge. Pucnjava je zabilježena i u blizini Bataclan arts centra. Zabilježena je i jedna eksplozija u baru u blizini stadiona Stade de France gdje su igrale Francuska i Njemačka, a francuski predsjednik koji je gledao nogometnu utakmicu je evakuiran, prenose agencije.
Kako prenosi AFP pozivajući se na policijske izvore, 15 osoba je ubijeno u koncertnoj hali, a troje u blizini stadiona.
22:25 Napadač naoružan automatskom puškom otvorio je vatru u restoranu u centru Pariza, prenose svjetski mediji, navodeći da ima nekoliko žrtava.
AFP prenosi da je najmanje 18 mrtvih, a ima i povrijeđenih.
Novinar BBC-ja sa lica mjesta kaže da na ulici vidi 10 ljudi koji su ili mrtvi ili teško povrijeđeni. Prema njegovim riječima, policija je upravo stigla na mjesto događaja.
Također, u Parizu se otprilike u isto vrijeme u blizini stadiona na kojem fudbalski meč igraju Francuska i Njemačka čula eksplozija. Na društvenim mrežama se navodi da je zbog eksplozije francuski predsjednik Fransoa Oland evakuisan sa stadiona.

(avaz.ba)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.