HEROJSKA IGRA I VELIKA POBJEDA: Rukometaši Krajine bolji od RK Sloga (26:23)

Rukometaši Krajine igrali su utakmicu 10. kola Premijer lige BiH u Cazinu gdje je gostovala ekipa iz Doboja, RK “Sloga”. Gosti su u ovoj utakmici bili blagi favorit, obzirom na dosadašnji dio sezone i prikazane igre, što je ih dovelo na 5. poziciju tabele Premijer lige BiH.

Odlučni i sigurni u sebe, rukometaši Krajine su od početka pokazali protivniku da im neće biti lako osvojiti bodove u Cazinu. Nešto lošiji početak utakmice Cazinjana gosti su iskoristili u prvih deset minuta te došli u rezultatsku prednost od 4:6. Ipak, Krajina se budi te a uzastopna 4 pogotka prelazi u vodstvo. Do kraja prvog dijela igralo se gol za gol, da bi Krajina na odmor otišla s prednosti od 13:12.

Veliki doprinos rezultatskoj prednosti dao je golman Faris Žiga, koji je u samom početku zamijenio neraspoloženog Orlića, te s nekoliko izvrsnih obrana nosio igru Krajine.

U nastavku odličan start Krajine i povećanje prednosti na 3 pogotka razlike, ali gosti ne dozvoljavaju rezultatsko odvajanje Krajine te se ponovo vraćaju u utakmicu. Utakmica se razriješila u zadnjih 5 minuta gdje je raspoloženi Marko Stanić s dva odlična pogotka u ključnim trenutcima donosi prednost od 4 pogotka. Treba napomenuti da je odličnu utakmicu odigrao Bojan Burazor koji je imao savršen skor u izvođenju sedmeraca.

Na kraju, zaslužena pobjeda Krajine 26:23, te konačno odlično suđenje sudačkog para Hrstić – Šimić, koji zaslužuju veliku ocjenu za suđenje u Cazinu.

Najbolji strijelci Krajine bili su:

Bojan Burazor – 7
Goran Stanić – 6
Marko Stanić – 5

Treba napomenuti da je Krajina igrala vidno oslabljena, obzirom na to da je ponajbolji igrač Salkić Ismir ozlijeđen u prošlom kolu u Sarajevu, te je utakmicu odigrao ispod svojih mogućnosti.

U narednom kolu Krajina rasterećeno putuje u Mostar kod ekipe Zrinjskog, konkurenta za pozicije koje osiguravaju opstanak u Premijer ligi BiH.

Izvor: cazin.net