VELIKA OFENZIVA U IRAKU: Kurdi uhvatili člana Islamske države, evo što im je rekao


U oslobađanju strateški važnog grada Sinjara koji je od lani bio u rukama Islamske države, sudjelovale su kurdske snage uz pomoć međunarodne koalicije predvođene SAD-om.
Na jednom od snimaka koji se u petak pojavio na internetu vide se Kurdi kako ispituju pripadnika IS-a čije su ruke vezane na leđima. Prema pisanju al Jazeere, čovjek im govori da je iz Meke, iz Saudijske Arabije. Na pitanje je li radio za Islamsku državu on odgovara da ‘svatko’ u gradu Raqqi radi za IS.
Žene kompletno pokrivene
Na istoj snimci vide se i dvije žene, obje u muslimanskoj halji.
Jedna od njih, koja leži na krevetu, upitana je zašto je u Sinjaru. Kaže kako se zove Aziza Hajji, da je iz sirijskog Aleppa, te navodi kako je išla automobilom u Irak kada su je napale kurdske snage.

(net.hr)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.