Posjetitelje koncerta ubijao je Parižanin, policija uhapsila njegovog oca i brata


Francuska policija identificirala je jednog od napadača samoubica, utvrdivši da je riječ o Omaru Ismailu Mostefaiju, francuskom državljaninu iz Courcouronnesa, južnog predgrađa Pariza, objavili su francuski mediji.
Smatra se da je on jedan od trojice bombaša samoubica koji su upali u koncertnu dvoranu Bataclan i ubili najmanje 89 ljudi.
Francuski istražitelji kazali su da je Mostefai identificiran pomoću otiska prsta. Smatra se da je Mostefai proveo nekoliko mjeseci u Siriji tokom zime 2013./2014. Rođen je 21. novembra 1985. godine i ima dva brata i dvije sestre. Sumnja se da je jedan od njegove braće drugi napadač u Bataclanu, međutim istražitelji to još nisu potvrditi, pišu mediji.
Policija je uhapsila oca i jednog njegovog brata te im pretražila kuće. Uhapšeni brat tvrdi da s Omarom Ismailom nije komunicirao nekoliko godina i dodaje da je lično šokiran događajima u Parizu.

(fokus.ba)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.