SVIJET OČIMA ŽIVOTINJA: Kako našu svarnost vide kućni ljubimci, štakori, ribe…


Svi znamo kako mačka najbolje vidi u mraku, a netočan je mit da psi svijet vide u crno-bijeloj tehnici. Pas prepoznaje određene boje, poput plave, smeđe i žute, a kako to točno izgleda u očima životinja fantastičnim videom koji obiluje zanimljivim efektima.
Mačke, baš kao i psi vide cmeđu, plavu i žutu te imaju dodatni unutarnji kapak koji im štiti oko od ozlijeda. Unutarnji kapak, ponekad se, kada je riječ o ozlijedama oka, zašiva preko rožnice, da bi se ona oporavila. To je postupak koji je dobro poznat čak i studentima veterine.
maca
Ptice vide ultraljubičasto svjetlo, što je ljudima nemoguće. Mišići njihovog oka fokusiraju se na određnu metu. Ne kaže se uzalud da netko ima “oko sokolovo”. Zanimljive su i muhe koje imaju stotine malenih leća, vide UV svjetlost i imaju “usporenu sliku”.
muha

(net.hr)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.