Teroristi u Parizu koristili konzolu PlayStationa 4 za komunikaciju!?


Francuska policija i obavještajne službe te zemlje provode opsežnu istragu o tome na koji način su teroristi planirali napad u Parizu u kojem je u petak navečer ubijeno 129 osoba a preko 300 ih je ranjeno.
Kako se navodi u policijskim izvještajima, postoji velika mogućnost da su teroristi koristili konzolu PlayStation 4 za međusobnu komunikaciju.
Teroristi u Parizu koristili konzolu PlayStationa 4 za komunikaciju!?
U toku je velika potraga za osobama koje su direktno ili indirektno bile uključene u teroristički napad u Parizu.
Policije nekoliko evropskih zemalja provjeravaju navode i pretresaju kuće i stanove osoba za koje se vjeruje da su pomagači u napadu koji je odnio više od 120 života u glavnom gradu Francuske.
Tokom racije u jednom stanu u Belgiji pronađena je i popularna konzola PlayStation 4 koja je prema nezvaničnim informacijama korištena za međusobnu komunikaciju među članovima organizirane terorističke grupe.
“PlayStation 4 je teže pratiti nego WhatsApp”, kazao je belgijski ministar Jan Jambon.
Kako navode iz Ministarstva unutrašnjih poslova Belgije, PlayStation 4 se vrlo često koristi među agentima tzv. Islamske države jer je za obavještajne službe izuzetno teško pratiti komunikaciju preko ove konzole za igranje videoigri.

(fokus.ba)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.