Dva aviona prinudno sletjela zbog prijetnje bombom


Avion Air Francea na letu iz Los Angelesa za Pariz hitno je sletio na aerodrom u Salt Lake Cityju, u američkoj saveznoj državi Utah, zbog ‘sigurnosnog incidenta’, saopćila je kasno u utorak po američkom vremenu tamošnja Savezna uprava za zrakoplovstvo.
Lokalna televizija KSL5 u Salt Lake Cityju javlja da se sve dogodilo zbog dojave o bombi.
U Airbusu A380 bilo je čak 497 putnika i svi su odmah po slijetanju evakuirani.
Istovremeno, Boeing 777 Air Francea na letu iz Washingtona za Pariz hitno je preusmjeren prema zračnoj luci u Halifaxu u kanadskoj provinciji Novoj Scotiji, također iz sigurnosnih razloga. Lokalni mediji javljaju da je avion s 298 putnika uspješno sletjela te da su svi odmah evakuirani.
ABC News izvještava da je u oba slučaja neko anonimno Air Franceu dojavio prijetnje, no zasad nema informacija je li na letjelicama išta sumnjivo pronađeno.

(fokus.ba)

Leave a Reply

Your email address will not be published.