Poruka jednog muslimana ISIL-u koja je zapalila internet: Ako vam se ne sviđa ovdje, zašto se tu?


Tenzije su i dalje vrlo intenzivne, i to ne samo u Parizu. Internetom se proširio video muškarca koji javno proziva teror koji širi ISIL. On je musliman i u svom videu snimku proziva ISIL da pokušava provesti šerijatsko pravo na zapadni svijet.
“Islam nas uči da budemo tolerantni i da poštujemo sve religije. Otkud vam pravo da ubijate? Nemate to je…. pravo! Ako vam se ne sviđa ova zemlja, zašto ste je… došli?”, pita se za sada nepoznati muškarac čije poruke su se proširile društvenim mrežama.
Još se ne zna i o kome se radi, no zbog svog strastvenog govora pokupio je mnoge pozitivne komentare svih onih koji se bore protiv ekstremista i terora – posebno nakon napada u Parizu koji su se dogodili u Parizu.

(avaz.ba)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.