OMILJENA JUGOSLAVENSKA VODITELJICA: Dunja Lango preminula u 74. godini


Vijest o smrti jedne od najomiljenijih voditeljica bivše Jugoslavije objavila je njezina kći Srna Lango na Facebooku.
U Beogradu je u četvrtak u 74. godini umrla Dunja Figenwald Puletić, koja se svojedobno prezivala Lango, jedna od najboljih televizijskih voditeljica, spikerica i novinarki bivše Jugoslavije.
Vijest o njezinoj smrti, koja je nastupila osam dana prije njezinog 74. rođendana, objavila je njezina kći, glumica Srna Lango na Facebooku.
“Otišla je dostojanstveno, kako je i živjela. Bila je hrabra i duhovita do posljednje sekunde. Ostaje da budemo najbolja verzija onoga što smo od nje naučili i dobili”, napisala je Srna u dirljivom oproštajnome pismu.
Dunja Figenwald Puletić rođena je 27. studenog 1941. godine u Zagrebu, gdje je završila gimnaziju i započela studij na zagrebačkom sveučilištu, a od 1960. do lipnja 1967. godine radila je u Radio-televiziji Zagreb. U Beograd se preselila 1967. i zaposlila se u tadašnjoj Radio-televiziji Beograd. Diplomirala je na Filološkom fakuletu u Beogradu, na katedri za engleski jezik i književnost.
Dunja Lango ostat će upamćena kao omiljena voditeljica iz ‘zlatne TV generacije’.

(net.hr)

Leave a Reply

Your email address will not be published.