MALI TRIKOVI KOJI ŽIVOT ZNAČE Doznajte kako onemogućiti da drugi vide jeste li pročitali njihove poruke na Facebooku i WhatsAppu


Većina aplikacija potvrde o primitku i čitanju poruke uključuje u startu, a neke čak niti ne dopuštaju da ih se ugasi, međutim gašenje potvrda vas može poštediti pasivne agresije i špijuniranja
Korisnici Twittera neugodno su se iznenadili kada su doznali da je društvena mreža uključila potvrde o pročitanim direktnim porukama, piše Independent. Twitter se tako pridružio drugim popularnim komunikacijskim servisima koji potvrde o pročitanim porukama uključuju u startu bez da im omogućuje isključenje opcije.
Potvrde o pročitanim porukama pokazale su se do sada kao jedna od najkorisniijih inovacija u elektroničkoj komunikaciji budući da korisnici odmah mogu doznati je li njihova poruka primljena i pročitana. No, one jednako tako mogu biti i izvor frustracije budući da omogućavaju pasivnu agresiju te nerijetko rezultiraju ljutnjom ukoliko jedna strana nije zadovoljna brzinom odgovaranja.
Kako ugasiti potvrdu o pročitanoj poruci na Twitteru
– Da biste ugasili potvrde u postavkama morate odabrati odjeljak ‘Sigurnost i privatnost’ te tamo kliknuti opciju ‘Send/Receive Read Receipts’
Kako ugasiti potvrdu o pročitanoj poruci na Facebook Messengeru
– Facebookova aplikacija službeno nema mogućnost onemogućavanja slanja potvrde o pročitanoj poruci, međutim to se može zaobići tako što ćete nakon što poruka stigne otići u Airplane Mode. Nakon što više nemate pristup internetu pročitajte poruku te izađite iz aplikacije i vratite se u normalan rad mobitela
Kako ugasiti potvrdu o pročitanoj poruci na WhatsAppu
– WhatsApp, unatoč tome što je u vlasništvu Facebooka, omogućava da potvrde o primanju i čitanju poruka isključite. To se može napraviti tako što ćete u postavkama u odjeljku ‘Privatnost’ isključiti potvrde. Imajte na umu da ako isključite tu opciju druga osoba neće znati jeste li pročitali njegovu poruku, no niti vi nećete znati je li ta osoba pročitala vašu
– Alternativno, možete primijeniti istu metodu kao i kod Facebook Messengera
Kako ugasiti potvrdu o pročitanoj poruci na iMessageu
– Appleov servis za slanje i primanje poruka nudi mogućnost paljenja i gašenja potvrda o primitku i čitanju poruka u ‘Postavkama’ aplikacije, a prema najavama, u operativnom sustavu iOS 10 korisnici će potvrde o primitku i čitanju poruka moći podesiti za svaku osobu posebno

jutarnji.hr

Leave a Reply

Your email address will not be published.