Ruski hakeri objavili dokumente: Sestre Williams koristile doping?


Ruska hakerska grupa ‘Fancy Bear group’ objavila je nekoliko dokumenata koje je preuzela od Svjetske antidopinške agencije (WADA) u kojim stoji kako je pojedinim američkim sportašima bilo dopušteno korištenje zabranjenih sredstava. Među spomenutim sportašima navode se i imena Venus i Serene Williams.
Rusi također navode kako je donedavno prvoj teniserki svijeta, Sereni Williams bilo dozvoljeno da između ostalih koristi i oksikodon i hidromorfon 2010., 2014. i 2015. godine. Starijoj sestri Venus Williams dozvoljeno je da koristi prenizon i prednizolon 2010., 2011., 2012. i 2013. godine.
Osim legendarnih sestara Williams, hakeri su također naveli kako je američka gimnastičarka Simone Biles koja je na nedavno završenim Olimpijskim igrama u Riju osvojila četiri zlatne medalje, u avgustu pala na doping testu, ali nije bila suspendirana.
WADA je nedugo nakon što su dokumenti procurili potvrdila da su ruski hakeri provalili u njen sistem te je osudila njihov potez da ukradeno puste u javnost.

fokus.ba

Leave a Reply

Your email address will not be published.