Španija / Mašinovođa na pola puta izašao iz voza jer mu je završila smjena


Super-brzi voz u Španiji zaustavio se u jednom malom gradu na pola puta do Madrida, a mašinovođa je saopćio putnicima da je njegova smjena završena i odbio da vozi dalje.
Državna železnička kompanija Renfe saopštila je danas da je ekspresni voz koji od Santandera do Madrida ide i brzinom od 300 kilometara na sat, neplanirano stao sinoć oko 21 sat na stanici u Osornu, na manje od pola puta do glavnog grada Španije, piše britanski Telegraph.
Putnicima je prvo rečeno da je došlo do tehničkih problema, a nakon 15 minuta im je objašnjeno da je mašinovođa uvidio da je njegova smjena završila i, pošto nije bilo zamjene, izašao je iz voza i ostavio putnike u zabačenom selu da se snađu.
Željeznička kompanija organizovala je autobuse i taksije da preveze svih 109 putnika.
Kako je saopćila kompanija, željezničkim propisima je iz sigurnosnih razloga ograničeno radno vrijeme mašinovođa.
Ipak, kompanija se izvinila putnicima i otvorila internu istragu.

radiosarajevo.ba

Leave a Reply

Your email address will not be published.