Budućnost je tu: Cijev koja na solarnu energiju proizvodi struju i vodu


Ova velika ‘cijev’ koja se napaja solarnom energijom generira 10 tisuća megawata struje godišnje, a tom razdoblju može pretvoriti 4,5 milijarde litara slane vode u pitku…
Nedostatak energije i pitke vode dva su velika problema modernog doba. ‘Sprava’ koja nudi rješenje predstavljena je u Kaliforniji.
Naime, natječaj Land Art Generator Iniciative održava se u Santa Monici s idejom da spoji umjetničko djelo s korištenjem energije na ekološki način, iz prirode i njenim pretvaranjem u struju ili pitku vodu.
Ideja ovogodišnjeg natjecanja dala je sudionicima mogućnost da iskoriste valove i energije plime, vjetra, sunca i druge tehnologije.
Jedan od finalista je i ova velika ‘cijev’, dizajn Khalili Engineersa, koja se napaja solarnom energijom, generira 10 tisuća megawata struje godišnje, a tom razdoblju može pretvoriti 4,5 milijarde litara slane vode u pitku.

dnevnik.hr

Leave a Reply

Your email address will not be published.