Mlađenu Kekeroviću izrečena najveća kazna za privredni kriminal u historiji BiH


Tužiteljstvo Bosne i Hercegovine pozdravilo je izrečenu prvostepenu presudu u predmetu Kekerović, kojom je Mlađen Kekerović osuđen na 14,5 godina zatvora uz oduzimanje imovinske koristi u velikom iznosu od 3,9 miliona KM, kao i nekretninama.

“Ovo je najveća ikada izrečena presuda u Bosni i Hercegovini, u predmetima financijskog i gospodarskog kriminala”, navodi se u saopćenju Tužilaštva BiH.

U ovom predmetu izrečene su i presude za dvije pravne osobe, kao i kaznena mjera gašenja pravne osobe.

Nakon dobijanja pisanog otpravka presude, postupajući tužitelj će odlučiti o eventualnom ulaganju žalbe na presudu.

Ranije su u predmetu Kekerović i drugi, ostalim optuženima izrečene kazne zatvora u rasponu od jedne do sedam godina zatvora, kao i uvjetne kazne na temelju sporazuma, a oduzeta je nezakonita imovinska korist u iznosu od oko 3,5 miliona KM.

fokus.ba

Leave a Reply

Your email address will not be published.