KBC traži medicinske sestre i tehničare, ekonomiste, strojare, elektrotehničare, građevinare, informatičare…


Javni natječaj je upravo oglašen i trajat će do četvrtka 29. rujna.

Mnoge nezaposlene osobe moći pronaći posao u KBC-u, jer bolnica će uskoro na jednogodišnji rad bez zasnivanja radnog odnosa, odnosno na stručno osposobljavanje primiti ukupno 121 kandidata, piše Slobodna Dalmacija.

Javni natječaj je upravo oglašen i trajat će do četvrtka 29. rujna. Tako će mnogi mladi ljudi koji su trenutačno bez posla dobiti mogućnost da obave stručnu praksu za nadoknadu od 2400 kuna kako bi potom mogli što kvalitetnije početi odabranu karijeru.

– Radnici medicinske struke koji budu po ovom modelu angažirani u KBC-u, moći će nakon isteka 12-mjesečnog stažiranja polagati stručni ispit, dok će oni za čije se struke ne traži takva procjena znanja barem stećipotrebno iskustvo kroz praksu u bolnici – ističe Zrinka Dukan, šefica KBC-ove Kadrovske službe.Tako će svoj jednogodišnji posao na Firulama i Križinama redom pronaći: 41 prvostupnica sestrinstva, 26 medicinskih sestara ili tehničara, po 10 prvostupnika primaljstva i zdravstveno-laboratorijskih tehničara, osam prvostupnika fizioterapije, pet prvostupnika radiološke tehnologije, dva prvostupnika medicinsko-laboratorijske dijagnostike, dva magistra psihologije, dva magistra ekonomije, dva prvostupnika ekonomije, dva magistra inženjera strojarstva i dva stručna prvostupnika strojarstva. Osim njih svoj će privremeni angažman imati i po jedan magistar nutricionizma i prava, jedan stručni prvostupnik elektrotehnike, te po jedan magistar inženjer građevinarstva, elektrotehnike i zaštite na radu, te magistar informatike.