Mazda snimila novu reklamu u aerodromu Željava kod Bihaća


 Iako ga je, prilikom povlačenja 1992. godine, JNA uništila eksplozivom, podzemni vojni aerodrom i nekadašnja baza Jugoslavenske narodne armije (JNA) – Željava, koji se nalazi na granici Bosne i Hercegovine i Hrvatske, i dalje može biti iskorišten u različite svrhe.

Shvatili su to i u japanskoj Mazdi, pa su svoju novu reklamu snimili upravo u hladnim tunelima i zidinama Željave.

Reklama je snimljena ovog ljeta, a snimanje je trajalo dvije sedmice.

Za odabir lokacije zaslužni su momci iz Croatia Infiltration Team iz Hrvatske, koji su kazali da su, za potrebe snimanja, pojedini tuneli u kompleksu počišćeni, te da je većina šahtova zatrpana, zbog čega se aerodrom, bar donekle, nalazi u boljem stanju nego što je bio prije snimanja reklame.

Detalje sa snimanja, ali i trenutni izgled Željave, pogledajte u fotogaleriji, dok se finalna verzija reklame nalazi u priloženom videu.