Saznajte / Zašto su naše oči na fotografijama najčešće crvene?


Iako je tehnologija pojednostavila umjetnost pravljenja fotografija, efekat crvenih očiju i dalje uništava lijepe fotografije.

Kada je loše svjetlo, zjenice se šire kako bi više svjetlosti ušlo u oči. A kada svjetlo ulazi u oči, zjenice nemaju dovoljno vremena da se suze. Količina svjetlosti koja je ušla u oko odražava crvene krvne sudove u očima. Kada se blic kamere upali, to rezultira crvenim očima, piše Bright Side.

Razlog zbog kojeg imate crvene oči je zato što vjerovatno gledate pravo u objektiv kamere. Možete eliminirati taj efekat tako što prije fotografiranja gledate u neko obližnje svjetlo.

a

Većina modernih fotoaparata prije nego što napravi fotografiju, zasvjetli nekoliko puta kako bi se vaše zjenice navikle i suzile.

Reflekcija crvenih očiju varira od osobe do osobe, zavisno od veličine zjenica, godina i boje očiju. Ljudi sa svjetlom kožom i plavim ili zelenim očima imaju manje melanina i češće na fotografijama imaju crvene oči.