Google dvanaestogodišnjaku otpisao dug od 100.000 eura


Dječak iz Španije greškom je na reklamiranje putem Googlea potrošio veliku količinu novca, a ova kompanija odlučila mu je oprostiti dug, javlja Guardian.
Dvanaestogodišnji Jose Javier je muzičar koji svira trubu u bendu “Los Salseros”. Za bend je htio kupiti instrumente pa je zbog toga napravio korisnički nalog sa Googleovim servisom koji reklame stavlja na drugim stranicama i iznad rezultata pretrage, a plaća se po svakom kliku.
Javier je dao detalje svoje kreditne kartice misleći da će zapravo dobiti novac od reklama na svojoj stranici. Njegove roditelje je na dug upozorila banka koja ih je nazvala i javila o neuobičajenim količinama potrošenog novca.
Kompanija je shvatila da je dječak napravio veoma skupu grešku i odlučili su mu oprostiti dug od 100.000 eura.
“Jedan dvanaestogodišnjak ne želi početi trošiti 100.000 eura”, rekli su iz Googlea u srijedu.

klix.ba