Nikeove samovezujuće tene u prodaji, proizvedeno samo 100 pari


Samovezujuće tene je proizvela kompanija Nike, a radi se o ograničenom modelu nazvanom Nike Mag. Dizanirane su i proizvedene u partnerstvu s Fondacijom Michael J. Fox (MJFF), a kupcima širom svijeta će biti dostupno oko 100 pari.

Svi oni koji žele šansu da dobiju tene, moraju se prijaviti do 11. oktobra. Prijava košta 10 dolara, a broj “karata” koje jedna osoba može kupiti nije ograničen. Dobitnici će biti nasumično izvučeni, a sav novac ide u dobrotvorne svrhe za fondaciju MJFF i borbu protiv Parkinsonove bolesti.

Prošlog mjeseca je najavljen dolazak samovezujućih tena Nike HyperAdapt 1.0, koje će samostalno zatezati pertle kada senzori detektuju stopalo. Za dodatno zatezanje i opuštanje pertli postoji dugme s bočne strane.

Prodaja ovih tena počinje 28. novembra.