Zemljotres potresao BiH i Hrvatsku: “Bilo je jezivo, mislili smo da je eksplozija”


Zemljotres jačine 4,2 stepena po Richteru pogodio je danas dio Bosne i Hercegovine i Hrvatske.
Epicentar je bio u blizini Velike Kopanice i na dubini od 10 km. Osjetio se danas oko 11:25 u cijeloj Slavoniji i Osijeku.
Na stranici emsc-csem.org stanovnici pogođenih područja ostavljaju komentare o potresu, pišu hrvatski mediji.
je prenio neke od njih.
– Imao sam osjećaj da me dva puta podigao i spustio otprilike nekih 20cm – navodi jedan stanovnik.
– U Bosanskom Šamcu se osjetio na Gazprom benzinskoj stanici. Zaljuljalo kratko, nema štete. Gospodin koji je točio gorivo kaže mislio vjetar ga ponese. Sve u svemu nije strašno. Vjerovatno se na višim spratovima snažnije osjetilo – napisano je.
– Pošto mi je ovo prvi potres, malo sam se uplašio jer je dobro zatreslo i mislio sam da je neka eksplozija, međutim nije se ništa čulo pa je postalo pomalo jezivo. Cijeli sprat se dobro zatresao – kaže uplašeni stanovnik.
Zasad nema informacija o materijalnoj šteti.
Potres se osjetio i na području bosanske Posavine. Kako su za Faktor rekli iz Federalne uprave civilne zaštite, potres nije izazvao materijalnu štetu u BiH, niti je bilo potrebe da jedinice Civilne zaštite izađu na teren.

(Faktor.ba)