Taksista koji je prevezao Sefića u Srbiju dao izjavu u policiji


Taksista iz Rudog Goran Perišić danas se prijavio u tamošnju policijsku stanicu kako bi dao izjavu o događajima koji su se desili u utorak rano ujutru kada je preko granice prevezao Sanjina Sefića, osumnjičenog za smrt Selme Agić i Edite Malkoč, potvrdila nam je potparolka CJB Istočno Sarajevo Danka Tešić.
Ona je kazala da se čula s komandirom policije u Rudom koji joj je rekao da da se Perišić dobrovoljno javio kako bi ispričao detalje te vožnje.
– U PS Rudo danas se dobrovoljno prijavilo lice kkoje je preko Graničnog prijelaza Uvac prevezlo osobu koja je izazvala saobraćajnu nesreću u Sarajevu. On je rekao da mu nije bilo poznato o kome se radi, odnosno da je u pitanju lice koje je pobjeglo s lica mjesta nezgode. O ovome smo obavijestili MUP RS i MUP KS. Nakon davanja izjave osoba je puštena na slobodu – kazala je Tešić.

avaz.ba