NARANDŽINE KOCKE


Sastojci
Za tijesto:
4 bjelanca
150 g šećera
200 g oraha
2 žlice krušnih mrvica
½ žlice Pšeničnog oštrog brašna Podravka
naribana korica limuna
Za kremu:
4 žumanca
150 g šećera
sok i korica jedne naranče
1 žlica Pšeničnog oštrog brašna Podravka
200 g maslaca
Za ukrašavanje:
200 ml slatkog vrhnja
1 naranča
Priprema
1.
Bjelance sa šećerom istucite u čvrst snijeg te dodajte mljevene orahe, brašno, krušne mrvice i naribanu koricu limuna. Sve lagano izmiješajte i stavite u namazanu i mrvicama posutu posudu (veličine 20×40 cm) te pecite na temperaturi od 185°C oko 30 minuta.
2.
Za kremu žumance, šećer, brašno, sok i naribanu koricu naranče izmiješajte i stavite kuhati na pari. Za vrijeme kuhanja miješajte dok se krema ne zgusne. Zatim je ohladite i u nju umiješajte pjenasto izmiješan maslac.
3.
Pečeni kolač premažite kremom i narežite na kocke.
Posluživanje
Narančine kocke ukrasite tučenim slatkim vrhnjem i kockicama naranče.
Savjet
Umjesto naranče možete upotrijebiti i mandarinu.

receptizasve.work