Njemačka jača ratnu mornaricu


Mediji pišu da Njemačka planira za 1,5 milijardi eura kupiti pet korveta za jačanje mjera sigurnosti u Baltičkom moru i na Mediteranu.
Njemačka planira uložiti 1,5 milijardi eura za kupovinu pet korveta za mornaricu, priopćeno je iz njemačke ratne mornarice.
Njemački zakonodavci, kako prenosi Die Welt, navode da je neophodno pojačati mjere sigurnosti u Baltičkom moru i na Mediteranu te da će se ovaj prijedlog naći pred parlamentom Njemačke već sredinom studenoga.
Dvije korvete u upotrebi 2019.
“Da bi se zadovoljile nove potrebe sigurnosti u Baltičkom moru, Sredozemnom moru i globalno, koalicija planira kupiti pet novih korveta za 1,5 milijardi eura za potrebe njemačke mornarice”, izjavio je za njemački list socijaldemokratski zastupnik Johannes Kahrs, kako prenosi Tanjug.
Die Welt navodi kako je cilj Njemačke da dvije nove korvete uđu u uporabu već 2019. godine, a preostale tri 2023. godine, prenosi Reuters.

balkans.aljazeera.net