Padobranac poginuo nakon skoka sa 3.000 metara


Rumunske vlasti objavile su da je padobranac poginuo tokom skoka sa 3.000 metara, nakon što se njegov padobran nije otvorio, javlja Anadolu Agency (AA).
Portparol policije Daniel Graur kazao je da je 27-godišnji muškarac preminuo odmah nakon što je pao na tlo u subotu na aerodromu Luncani, u sjeverozapadnom gradu Cluju. Policija ga je identifikovala kao Vlada Lucasa iz Cluja i otvorila istragu o ovom slučaju.
Instruktor Doru Baciu, koji je bio sa Lucasom u avionu prije njegovog skoka, izjavio je rumunskim medijima da se rezervni padobran neočekivano otvorio u avionu, a zatim se zakačio na krilo letjelice. Dodao je da se nažalost Lucasov glavni padobran nije otvorio.
Baciu je naglasio da je Lucas imao šestogodišnje iskustvo u padobranstvu i da je prethodno obavio preko 400 skokova.

fokus.ba