TripAdvisor u borbi za prava životinja: “Prestajemo sa prodajom karata za mesta gde se životinje zlostavljaju”


Jedan od nejvećih svetskih sajtova namenjenih turistima, TripAdvisor odlučio je da stane na stranu dobrobiti žiotinja i prestane sa prodajom karata za turističke aktrakcije širom sveta u kojima se zlostavljaju životinje.
TripAdvisor vas tera da još jednom razmislite kako ćete provesti svoj odmor. Umesto da idete da plivate sa delfinima, jašete slonove ili mazite bebe tigra, ovaj sajt predložiće vam da radite nešto drugo.
-TripAdvisor ima novu politiku koja podrazumeva edukaciju klijenata i poboljšanje uslova u kojima životinje žive. Zalagaćemo se za podizanje standarda kada je reč o zdravlju i sigurnosti životinja koje žive u zemljama gde ovi zakoni nisu baš najbolje regulisani. – rekao je Stiven Kaufer, direktor TripAdvisor-a na pres konferenciji.
On je naveo da će se ovaj sajt zalagati za popularizaciju destinacija koje se dugo zalažu za dobrobit životinja.
Do 2017.godine na ovom sajtu naći će se i ikonica u obliku šapice pored destinacija za ljubitelje životinja. Klikom na šapicu moći ćete da saznate više informacija o tom mestu koje će stizati sa sajta organizacije PETA.

zivotinje.rs