U 5 minuta astronaut otkrio sve o životu u svemiru: Kako idu na wc, kako spavaju imaju li wi-fi…


Astronaut Reid Wiseman proveo je 165 dana u svemiru, a u petominutnom video koji je objavila NASA objasnio je kako je to uistinu živjeti na Međunarodnoj svemirskoj postaji (ISS).
Otkrio je između ostalog kako idu na wc i da vježbaju dva puta dnevno oko 2 i pol sata. Za odlazak na Međunarodnu svemirsku postaju do koje je stigao raketom pripremao se pet godina. Na postaji postoji wifi, ali, kaže Wiseman, nije dobar kao na Zemlji. Kreveta nema, a jezične barijere postoje.
S obitelji se čuo jednom tjedno, a u slobodno vrijeme gledao je kroz prozor. Najviše su mu nedostajali žena i djeca, a u svemir je sa sobom ponio njihove fotografije. Na pitanje gdje bi želio putovati odgovorio je ‘Radim za NASU, svi želimo ići na Mars”.

dnevnik.hr