Heroina dana / Slonica ušla u rijeku kako bi spasila život čovjeku koji se ‘utapao’


Kham La, slonica koju su dobri ljudi svojedobno izbavili iz ruku onih koji su je okrutno krotili kako bi je koristili u turizmu, kao atrakciju u predstavama, dokazala je da se dobra djela ne zaboravljaju.
Kada je prije nekoliko dana ugledala svog prijatelja Darricka kako se kupa u rijeci, Kham La je ekspresno pojurila u vodu u želji da ga izbavi iz nevolje i spasi mu život.
Radnik tog tajlandskog utočišta za slonove utapanje nije odglumio kako bi uznemirio slonicu, već kako bi prenio cijelom svijetu jasnu sliku što su sve životinje u stanju učiniti za vas poklonite li im mrvicu ljubavi.
Da je veza između Kham Le i Darrick posebna i neraskidiva, svjedoče i brojna videa objavljena na istom YouTube kanalu.

radiosarajevo.ba