(VIDEO) GOL KOJI JE ODUŠEVIO SVIJET: Begović prije dvije godine ispisao stranice Guinnessa


Golman bh. nogometne reprezentacija Asmir Begović završio je u Guinnessovoj knjizi rekorda zahvaljujući golu iz 2013. godine.

Iako ga svi hvale zbog odbrana, on je nagradu dobio zbog gola koji je postigao sa najveće udaljenosti (91,9 metara) na utakmici Premier lige protiv Southamptona u sezoni 2013/2014. godine. Begović je tada branio za Stoke.

Gol je postigao 2. novembra 2013. godine, a u Guinnessovu knjigu rekorda uvršten je 2014. godine.

– Osjećam se izvrsno jer sam dobio ovu nagradu. Kao golman nisam očekivao da se ovo desi, niti da oborim ovakav rekord. Prihvatam nagradu i uživat ću u njoj. Plaketa će ponosno zauzeti mjesto na zidu u mom domu – rekao je Begović nakon što je ušao u Guinnessovu knjigu rekorda.

Begović je gol koji je oduševio svijet postigao u 13. sekundi susreta. Na svom Facebook profilu podijelio je video gola za rekord.

– Na današnji dan prije tri godine. Kakav dan. Lijepo je biti dio Guinnessove knjige rekorda. Ovo je još uvijek gol postignut sa najveće udaljenosti – napisao je Asmir na Facebooku.

Kako je to izgledalo pogledajte u videu.

cazin.net