U Mijanmaru se s neba srušio dosta čudan objekt, nitko nema pojma što je i otkud je došao


Veliki metalni objekt pao je s neba na rudnik žada u pokrajini Kachin na sjeveru Mijanmara, piše BBC. Predmet nalikuje na cijev dugu 4,5 metra i široku 1,2 metra. Još jedan metalni objekt s natpisom na kineskom jeziku probio je krov obližnje kuće, ali nije bilo povrijeđenih.
Vlasti zasad ne znaju o kakvom se točno objektu radi ni kojeg je porijekla, uzele su ga kako bi a mogli proučiti i otkriti o čemu se radi.
Ipak, neki pretpostavljaju da je incident povezan s lansiranjem kineskog eksperimentalnog satelita koji je u svemir u srijedu navečer iz svemirskog centra Jiuquan ponijela raketa Long March 11.
Čula se glasna eksplozija

Svi smo se uplašili eksplozije. U prvi trenutak pomislili smo da je počela neka bitka. Naše kuće su se zatresle, a onda se u selu pojavio dim. Ubrzo se osjetio i oštar miris”, rekao je stanovnik sela Ko Maung Myo.
Lokalne vlasti smatraju kako se radi o tzv. višestupanjskim raketama, koje bi u pravilu trebalo ispustiti u vodu ili na nenaseljeno područje.

telegram.hr