Zagreb / Zbog pušenja zatvoreno 20 restorana


Proteklog vikenda najmanje dvadeset zagrebačkih restorana privremeno je zatvoreno zbog nepoštivanja Zakona o ograničavanju upotrebe duhanskih proizvoda.

Hrvatski ministar zdravstva Milan Kjundžić u Splitu je komentirao taj slučaj, kazavši kako je vlasnike restorana trebalo kazniti, ali ne i zatvoriti objekte.

“Međutim, ja sam legalist, ako netko ne posluje u skladu sa zakonom mora se postupiti prema mjerama zakona, ali nadam se da će to biti brzo otklonjeno i da se neće opetovati takve pogreške u tim ugostiteljskim objektima u kojima ih je bilo,” istaknuo je ministar Kujundžić.

Hrvatski Zakon o ograničavanju upotrebe duhanskih proizvoda predviđa i novčanu kaznu za upotrebu duhanskih proizvoda u prostorijama u kojima se poslužuje hrana, ali su se inspektori u ovom slučaju odlučili za najstrožu sankciju, a to je privremeno zatvaranje ugostiteljskog objekta.

radiosarajevo.ba