Jordanski princ u posjeti BBI banci: Zainteresovan za investiranje u poljoprivredu, turizam i energetski sektor


Jordanski princ u radnu posjetu BiH stigao je u pratnji finansijskih i pravnih savjetnika.

U razgovoru s rukovodstvom BBI banke gosti iz Jordana upoznati su aktivnostima koje BBI banka provodi na organiziranju investicijske konferencije Sarajevo Business Forum (SBF) i dovođenju stranih investitora u BiH.

Direktor BBI banke Amer Bukvić predstavio je mogućnosti saradnje i investiranja u region putem SBF-a.

“Svake godine Sarajevo Business Forum okupi privrednike i biznismene iz cijelog regiona, održi se više od 200 B2B sastanaka regionalnih privrednika i stranih investitora i uspostave poslovni kontakti. Jordanski princ izrazio je interes za ulaganje u poljoprivrednu proizvodnju, naročito stočarstvo. Također, Jordanci su zainteresovani za ulaganje u turizam i energetski sektor i mi smo ih pozvali da 22. i 23. maja ponovo dođu u BiH i učestvuju aktivno u radu SBF-a”, izjavio je nakon sastanka Bukvić.