POVIJESNA POBJEDA PRIJE SMRTI: Djevojčica se izborila za pravo da zamrzne svoje tijelo, u budućnosti bi mogla oživjeti


Britanskoj 14-godišnjoj djevojčici koja je preminula od karcinoma uz pomoć krionike je zamrznuto tijelo, u nadi da će u budućnosti ponovo oživjeti, javlja BBC i dodaje da je djevojčica netom prije smrti pobijedila u povijesnom sudskom slučaju i izborila se za pravo da bude zamrznuta.
Djevojčicu je u svom naumu majka podržavala, ali ne i otac. Visoki sud je presudio da će majka imati pravo odlučiti o tome što učiniti s tijelom kćerke. Identitet djevojčice nije objavljen zbog zakonskih razloga.
Napretkom medicine mogla bi oživjeti
Nakon što je u listopadu preminula, njezino je tijelo prebačeno u SAD i tamo očuvano, dodaje BBC.
Krionika je praksa čuvanja tijela preminulih na ekstremno niskim temperaturama (obično na temperaturi tekućeg dušika -196 C) u nadi da će u budućnosti zahvaljujući napretku medicine biti moguće njihovo oživljavanje.

net.hr