(VIDEO) Pakleni zatvor: 86 osoba u ćeliji koja je predviđena za 19


Prije nego uspijete vidjeti ćeliju, namirisat ćete je. 89 muškaraca naguranih u ćeliju koja je predviđena za 19 ljudi ne može ni imati nikakav miris, osim nesnosnog smrada. Kreveti na kat su poslagani…
Prije nego uspijete vidjeti ćeliju, namirisat ćete je.
89 muškaraca naguranih u ćeliju koja je predviđena za 19 ljudi ne može ni imati nikakav miris, osim nesnosnog smrada.
Kreveti na kat su poslagani na tri nivoa, a u jednom čošku se nalazi wc i hladni tuš. No zatvorenici su često primorani koristiti kantu.
Neki su odjeveni u žuta zatvorska odijela, dok su drugi više ili manje razodjeveni. Kad je ljeto, ovdje se “umire” od vrućine, dok se zimi ljudi smrzavaju.
Ako imaju sreće, zatvorenici izlaze na zrak jednom sedmično, a gotovo neprestano traju epidemije kožnih oboljenja, te se brzo šire bolesti poput tuberkuloze. Najgore od svega jest što nijedan od ovih muškaraca nije osuđen.
“Užasno je kad po noći ljudi moraju ležati stiješnjeni jedni uz druge na podu. Životinje bi tako mogle živjeti, ali ne i ljudi”, jada se Clive, koji ovdje boravi već 26 mjeseci i iščekuje početak suđenja.
Neki ovdje završe zbog beskrajnih pomicanja i odgoda datuma suđenja, neki jer si ne mogu priuštiti jamčevinu (koja ponekad iznosi svega pet dolara), a neki jer su stranci koji čekaju izručenje svojim domovinama.
“Ovo nije popravna ustanova. Ljudi ovdje završavaju jer su počinili zločine”, kaže Cecil John Jacobs, voditelj ovog pritvora u Cape Townu u Južnoafričkoj Republici, piše Express.
Pogledajte video:

cazin.net