Njemačka / Veliki požar zahvatio gradsku vijećnicu staru više od 600 godina


Gradsku vijećnicu u bavarskom gradu Straubingu staru više od 600 godina u petak poslijepodne zahvatio je veliki požar. Prema prvim policijskim izvještajima u požaru nije bilo žrtava.
Njemački mediji navode da su vatrogasci požar stavili pod kontrolu, ali da će proces gašenja potrajati vjerovatno do subote ujutru. Građani Straubinga su zamoljeni da se ne kreću u blizini istorijske građevine dok se vatrogasci bore sa požarom.
Snimci objavljeni na internetu prikazivali su scenu kako se plamen iznad stare zgrade uzdiže petnaestak metara iznad nje. Već sada se zna da je vijećnica teško oštećena u požaru, a vatrogasci čine sve kako bi spriječili da se vatra proširi na okolne građevine.
Čak su pokvasili drvene štandove obližnje božićnog marketa na otvorenom, kako ih iskre iz vatre ne bi zapalile. Božićno tržište je trebalo biti svečano otvoreno večeras.
Straubing se nalazi oko 100 kilometara sjeveroistočno od Minhena.

radiosarajevo.ba