Austrija / Graz: Pijani Bosanac sjekirom prijetio gostima lokala


Osoblje i posjetioci jednog lokala u austrijskom Grazu doživjeli su traumu u nedjelju navečer.

Sve je počelo oko 18.20 sati kada je u lokal ušao 43-godišnji državljanin  BiH pod dejstvom alkohola, piše Kurier.at.

Pijani Bosanac odmah je nasrnuo na 27-godišnjeg Slovenca kojeg je uhvatio za vrat, potom izvukao iz lokala i počeo daviti napolju. Vlasnica lokala pozvala je policiju koja je ubrzo stigla i uzela podatke od pijanog Bosanca.

Policajci su pustili nasilnika, ali tu nije kraj priče.  Bosanac je pozvao taksi, odvezao se u obližnji Dobl gdje je bio parkiran službeni automobil koji je koristio. Iz automobila je uzeo sjekiru i istim taksijem vratio se u lokal gdje je prethodno divljao.

Panika je nastupila kada je sa sjekirom ušao u lokal i počeo prijetiti gostima. Policajci su ga ovaj put uhapsili i smjestili u zatvor Graz-Jakomini.

radiosarajevo.ba