Desert sa muskatnom bundevom


Sastojci
Potrebno je:

900 g muskatne bundeve (1 kom.)
250 g mascarpone sira
4 kašike šećera u prahu
1 narandža – sok i narendana kora
1 kesica vanilin šećera
100 ml toping baze

Priprema
1

Bundevu prepolovite i očistite od semenki (ne ljuštiti). Polovine bundeva svaku ponaosob zamotajte u alu foliju i staviti da se peče u rerni na temperaturi od 180 stepeni 60 minuta. Nakon isteka tog vremena izvadite bundeve iz rerne zajedno sa alu folijom (rernu ne isključivati), zatvorite rernu, a bundeve pažljivo odmotajte i viljuškom probajte da li je svuda mekana, ako je, isključite rernu.
2

Kašikom pažljivo izvadite meso tako da ostane samo tanka korica za bacanje. Meso bundeve stavite na cedilo da se ohladi i da izađe suvišna tekućina. Prilikom hlađenja u cedilu povremeno pritistakti i naginjati cedilo da izađe još tekućine. Ja sam nakon cedjenja dobila oko 150 ml. tekućine (Istu možete koristiti za kuvanje pudinga) i 320 g. pirea od bundeve.
3

Meso bundeve miksajte mikserom ili štapnim blenderom, dodajte šećer, vanilin šećer, mascarpone sir, sok i narendanu koru od narandže te dobro umutite. Kada ste izmešali kremu probajte da li vam je dovoljno slatko, ako nije dodajte šećera prema želji.
4

Toping bazu mikserom umutiti u čvrst šlag i varjačom lagano umešati u napred pripremljenu kremu od bundeve. Servirajte u čašama za deserte i ukrasite prema želji.
Savet
Savet:

Za ukrašavanje sam koristila Milka Choco Minis, Milka&OREO; i krupnije rezanu čokoladu za kuvanje. 1 kom. Milka&OREO; sam usitnila i stavila na dno svake čaše po kašičicu pa na to krem, a ostatak sam iskoristila za posipanje po kremi.

recepti.com