OTAC I SIN IZ ĐURĐEVCA PREKLINJU ZA POMOĆ: ‘Pomozite nam, zbog okrutnih ljudi ostat ćemo bez svega, a trebamo samo jedno’


“Treba nam pomoć, treba nam netko tko bi nas prijavio za stalno tako da imamo prebivalište. Sada smo u Đurđevcu, u unajmljenom stanu, no imamo samo privremeno boravište. To je problem”, kazao je u svoje i očevo ime 15-godišnji Mihael Asić iz Đurđevca
Dragutin Asić i njegov 15-godišnji sin Mihael iz Đurđevca uputili su putem YouTubea apel za pomoć zbog teške situacije u kojoj su se našli.

Njih dvojica žive u unajmljenom stanu u Đurđevcu, gdje imaju prijavljeno boravište. Mihaelovi roditelji su se rastali, a dječak je nakon razvoda pripao ocu. Zbog loših odnosa s Mihaelovom majkom, njima dvojici prijeti gubitak prebivališta prijavljenog u Velikim Grabičanima kod Koprivnice, a time i gubitak osobnih dokumenata, prava na podizanje novca s računa i ostalih, za normalan život potrebnih prava. Stoga su dječak i otac odlučili zatražiti pomoć nekoga tko bi ih prijavio na svoju adresu, piše ePodravina.
“Okrutni ljudi su nas odjavili s naše adrese”

“Treba nam pomoć, treba nam netko tko bi nas prijavio za stalno tako da imamo prebivalište. Sada smo u Đurđevcu, u unajmljenom stanu, no imamo samo privremeno boravište. To je problem. Na svijetu ima i okrutnih i dobrih ljudi, a okrutni ljudi su nas odjavili s naše adrese. Sada nam je potrebno samo da nas netko prijavi za stalno, mi uopće nećemo živjeti na toj adresi niti dolaziti, imamo svoje mjesto za život. Ako izgubimo svoja prava zbog gubitka prebivališta, sve gubimo, praktički smo izbjeglice, ne možemo podići novac, nemamo osobnu iskaznicu ni putovnicu, nemamo ništa. Nadam se da ima dobrih ljudi koji nam mogu pomoći”, potreseno je kazao Mihael.
Dječak i otac prije nekoliko dana su objavili zajednički video na YouTubeu preklinjući za pomoć u bezizlaznoj situaciji jer im ne ostaje puno vremena.

Budući da njegov otac ima poteškoća s govorom, Mihael je potom objavio još jedan video u kojem je pojasnio situaciju u kojoj su se on i otac našli zbog, kako kaže, nekih okrutnih ljudi koje zasad ne želi imenovati.

Portal ePodravina piše kako je Mihael ovaj apel objavio i na svom YouTube kanalu, ali da je, kako se čini, zasad dobio tek podršku u komentarima.

net.hr