“Žive skuhane”: Objavljen snimak ovaca koje umiru u strašnim mukama (VIDEO)


Organizacija za zaštitu životinja Animals Australia objavila je snimak koja je šokirala Australiju, a prikazuje stotine ovaca na brodovima za izvoz koje umiru u nepodnošljivim uvjetima.

Animals Australia objavio je uznemirujuću snimku zviždača koji se nalazio na brodu za izvoz ovaca na Bliski istok. Snimka prikazuje uslove na brodu u kojima je stotine životinja “živo skuhano” zbog ekstremne vrućine.

Video prikazuje stotine ovaca natrpanih na brod, koje se ne mogu ni pomaknuti. Mnoge umiru od gušenja i iscrpljenosti, većina zatrpana vlastitim izmetom. Animals Australia navodi da bogate tvrtke pretrpavaju brodove životinjama da bi maksimalizirale profit.

“Ono što se događa na ovim brodovima nije viđeno do sada”, navodi Animals Australia. “Za one koje prežive, patnja nikada ne prestane”.

Australijska vlada najavila je istragu ilegalnih uvjeta u kojima umiru životinje tijekom izvoza.

fokus.ba