Faruku Lemešu vratila se leukemija, hitno mora primiti dodatne terapije


Dječaku Faruku Lemešu krajem 2015. dijagnosticirana je leukemija, a nakon prvog liječenja, u novembru prošle godine bolest se vratila. Kako nam je kazala Selma Lemeš, dječakova rodica, on se s porodicom trenutno nalazi u Turskoj, u bolnici „Medical Park“.

  • Iako je prošle godine krenuo u školu, zbog bolesti je morao prekinuti s nastavom. Nažalost, bolest se vratila. Od februara je u Tuskoj s roditeljima, a ovih dana pridružila mu se i sestra – rekla je Selma.

Nakon analiza, utvrđeno je da sestra ovog 11-godišnjaka može biti donor i nakon terapije ona će mu dati koštanu srž.

  • Ali, došlo je do komplikacija i Faruk još nije spreman za operaciju. Mora primiti neophodne terapije, koje iziskuju dodatne troškove. Prvi predračun bio je 40.000 eura, ali pojavili su se i ti izdaci – dodala je Selma Lemeš.

Farukovi roditelju su nezaposleni, a svi koji žele pomoći ovom hrabrom dječaku novac mogu uplatiti na račun njegovog oca Fikreta. Za uplate iz BiH tu je račun u „Adiko banci“, na ime Fikret Lemeš, 306 115 385 085 21 40. Za uplate iz inozemstva: BA: 39 306 033 292 841 13 78 SWIFT code bank: HAABBA22 Partija: 29284113.

Humanitarni broj

Pozivom na humanitarni broj 090-291-068 (BH Telecom) doniraju se dvije KM, a tu je i aplikacija GOFUNDME.COM koja je posebno pogodna za uplate iz inozemstva.

avaz.ba