Alarmantna situacija u Parizu: Vlasti poručile građanima da ne izlaze iz kuća!


Francuska vlada apelovala je danas na građane Pariza da zbog zagađenja ograniče aktivnosti na otvorenom tokom vikenda.
U Parizu je posljednjih dana izuzetno veliko zagađenje i sve je više astmatične djece kojoj je potrebno bolničko liječenje.
Vlasti su saopštile da su bolnice u pripravnosti i da je povećan broj dežurnih ljekara. Prema podacima gradskih zdravstvenih vlasti, ove godine je u prvoj sedmici decembra hitnu pomoć zatražilo 2.045 astmatične dece, dok je prošle godine u istom periodu bilo 1.516 takvih slučajeva.
Ministarka zdravlja Marisol Turen rekla je da su bolnice u pripravnosti zbog povećanog stepena respiratornih problema u regionu Pariza i u jugoistočnoj Francuskoj. Očekuje se da će zagađenje oslabiti iduće sedmice.

avaz.ba