Barack Obama nakon isteka mandata morat će ostati u Washingtonu


Nakon godina nagađanja, američki predsjednik Barack Obama potvrdio je da on i njegova supruga Michelle, namjeravaju ostati u Washingtonu nakon isteka njegovog mandata.
Predsjednik Sjedinjenih Američkih Država je izjavio da će njegova porodica morati ostati u Washingtonu dok njegova mlađa kćerka Sasha završi školu.
“Prelazak iz jedne u drugu školu je težak”, rekao je američki predsjednik.
Sasha je na putu da završi Sidwell Friends školu u proljeće 2018. godine, a Obama je rekao da nije siguran gdje će porodica nakon toga. On inače rijetko odgovara na pitanja o svom životu, radije se fokusira na druge ciljeve.
Predsjednik namjerava uložiti oko milijardu dolara u humanitarne svrhe i obnovu predsjedničke biblioteke u Chicagu. Obamina velika ljubav prema golfu, natjerala je novinare na pisanja da će ostati u Kaliforniji.
Tako je u julu 2014. godine, The Los Angeles Times objavio da će se Obama preseliti u kuću u Palm Springsu vrijednu 4,25 miliona dolara. Međutim, pet dana kasnije, list je izvijestio da je kuća prodata i da nema veze s predsjednikom.

(abc.ba)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.