Biznismenu koji je krio 400 kilograma droge u cisterni određen pritvor


SIPA uhapsila Antu Sičaju prije dvije sedmice

Sičaja je vlasnik benzinskih pumpi “Sičaja”, a droga je otkrivena nakon pretresa njegove imovine

Droga pronađena na imanju

Sud BiH prihvatio je prijedlog Tužilaštva BiH i odredio jednomjesečni pritvor Anti Sičaji, biznismenu iz Gornjeg Vakufa kod kojeg je Državna agencija za istrage i zaštitu (SIPA) pronašla 400 kilograma droge sakrivene u jednoj cisterni.

Ova informacija potvrđena nam je u Tužilaštvu BiH. Sičaja je uhapšen prije 10 dana, ali je tek sada otkriveno da je pritvoren. Saznajemo da se nije tome ni protivio.

Sičaja je vlasnik benzinskih pumpi “Sičaja”, a droga je otkrivena nakon pretresa njegove imovine. Osim 400 kilograma opojne droge kanabis, kod Sičaje je SIPA, nakon dodatnih pretresa, pronašla i veliku količinu naoružanja i municije.

Saznajemo da je droga bila upakovana u 21 kutiju te 10 pakovanja umotanih u PVC foliju. Kada je u pitanju naoružanje, SIPA je pronašla pet različitih pušaka, šest ručnih bombi, dva prigušivača i veću količinu puščane municije.

avaz.ba