Borussia Dortmund dovela prvo zimsko pojačanje


Leonardo Belerdi stigao na Westfalen

Borussia Dortmund je danas realizovala prvi transfer u zimskom prelaznom roku, a riječ je o mladom Leonardu Balerdiju.

Ovaj 19-godišnjak je danas obavio ljekarske preglede u Dormundu i potpisao, kako je navedeno na zvaničnoj stranici Borussije, “veoma dugotrajan” ugovor. Špekuliše se da je riječ o petogodišnjoj saradnju, ali još nema zvaničnih informacija.

Leonardo Balerdi u Dortmund stiže iz Boce Juniors, a riječ je o jednom od najtalentovanijih defanzivaca u Argentini. Iako je prvobitno bilo planirano da se Balerdi odmah vrati na posudbu u Bocu, to se vjerovatno neće desiti jer bi ovaj mladi fudbaler mogao zamijeniti Akanjija u drugom dijelu sezone s obzirom da je Šivcarac zadobio težu povredu.

Zvanična stranica Borussije navodi da je Belerdi nakon potpisivanja ugovora već odradio prvi tening sa ekipom trenera Favrea.

Belerdi je upisao tek pet nastupa za seniorski tim Boce, ali se smatra ogromnim potencijalom, a ovaj talentovani štoper je dijelom i argentinske U20 reprezentacije. Špekuliše se da je Borussia za njegov potpis izdvojila oko 16 miliona eura

sportsport.ba