Bosanac najveća zvijezda u kampu njemačke reprezentacije


Ovaj mladi fudbaler konkurisao je za prijateljski meč Njemačke i Grčke

Igrač Dženis Burnić, koji vuče porijeklo iz BiH, odazvao se pozivu selektora mlade reprezentacije Njemačke Stefana Kuntza. Okupljanje je u Zwickuu, gradu u kojem je Burnićeva rodna kuća, tako da je on ovih dana najveća zvijezda u kampu Njemačke. Često mu prilaze navijači i od njega traže autograme i fotografisanje, na što je Burnić navikao još otkako je upisao debi u dresu Borussije Dortmund.

Ovaj mladi fudbaler konkurisao je za prijateljski meč Njemačke i Grčke koji je pripao Nijemcima, a nalazi se u kadru koji će činiti tim Njemačke na kvalifikacionom gostovanju kod Velsa.

– Ovo je nešto novo za mene. Sretan sam što sam ovdje. Od Stefana Kuntza se mnogo može naučiti. Imao je impresivnu karijeru. Posebno po pitanju taktike, rekao je Burnić.

fokus.ba