Demokratska fronta ulazi u pregovore o formiranju vlasti


Demokratska fronta (DF) krenut će u pregovore o eventualnom formiranju vlasti na državnom nivoum zajedno sa SDA, SNSD-om i HDZ-om BiH, kao i na nivou Federacije BiH, potvrdilo je za novinsku agenciju Patria više sagovornika iz vrha te stranke, koji su govorili pod uvjetom anonimnosti. 

Ta vijest bi trebala biti zvanično potvrđena ove ili početkom naredne sedmice.

Hoćemo li ući u vlast, ovisi od samih pregovora – rekao je Patriji jedan od sagovornika.

Vlast u Državnom parlamentu i Vijeću ministara Bosne i Hercegovine, što je ekvivalent Državnoj vladi, činit će etnonacionalne partije SDA, SNSD i HDZ, a od 7. oktobra, kada su održani opći izbori u BiH, tražio se i četvrti partner, kako bi parlamentarna većina bila stabilnija.

avaz.ba