Đoković ponovo bolji od Federera, na putu do nove titule u Parizu ostao još samo Kačanov


Već neko vrijeme je Novak ‘onaj stari’, a dobru formu potvrdio je ili pokazao i u polufinalu u duelu sa vječnim rivalom Rogerom Federerom. Švicarac je također igrao sjajno, ali na kraju je u finale mogao samo jedan.

Iako je bilo “bezbroj” brejk šansi u prvom setu, nijedan od igrača nije uspio da oduzme prednost servisa svom rivalu, pa se pobjednik prvog seta odlučivao u taj-brejku.

Iako je Švicarac imao set loptu, na kraju je Đoković poveo sa 1:0. Na početku drugog seta nekoliko brejk prilika, a Federer u 12. gemu stiže do druge set lopte, ovaj put ju koristi na servis Novaka i odvodi meč u treći set.

Još jedan iscrpljujući set, nije bilo brejkova, u taj-brejku je Đoković lako došao do pobjede i novog finala.

Njegov naredni rival, posljednji ove godine na Mastersu u Parizu bit će Rus Karen Kačanov, koji je ranije pobijedio Dominica Thiema.

Ovo je bio 47. duel Rogera i Novaka, te 25. pobjeda srbijanskog tenisera, koji je dobio posljedna četiri okršaja.

Sportsport.ba