EU za deset godina uložila više od osam milijardi eura na Balkanu


Predsjednik Vlade Crne Gore Duško Marković rekao je danas u Briselu da su ulaganja EU na Balkanu u posljednjih 10 godina iznosila više od osam milijardi eura, a trgovina gotovo 50 milijardi eura. 

– To građani regiona trebaju znati i biti svjesni koliko EU direktno učestvuje u razvoju našeg regiona – rekao je Marković, koji je u Briselu razgovarao sa ambasadorima država članica EU, u okviru nastavka dijaloga o procesu pristupanja.  

On je ambasadore država članica EU upoznao o političkim i ekonomskim kretanjima, naglasivši da Crna Gora svoju budućnost vidi u evropskom prostoru, saopćeno je iz crnogorske Vlade.

– Mi smo zemlja kandidat koja ne želi članstvo u EU dok ne budemo u potpunosti spremni za njega. Ne želimo biti novi problem u EU nego kvalitet, ne želimo ugrožavati vrijednosti EU nego im doprinositi – rekao je Marković. 

Ambasadori su istakli da region ima evropsku perspektivu i naglasili činjenicu da je Crna Gora predvodnik integracionog procesa.

avaz.ba