Evo što se događa ako se osjećate mlađe ili starije od svojih stvarnih godina


Desetogodišnje istraživanje Kinsey Instituta, imalo je za cilj otkriti kako starosna dob utječe na učestalost seksualnih odnosa.
Neki su ljudi “vječni tinejdžeri”, a neki još kao vrlo mladi imaju osjećaj kao da su dosad proživjeli dva života.
To kako se osjećate, mlađe ili starije od svojih stvarnih godina, govori mnogo o vama. Desetogodišnje istraživanje Kinsey Instituta, imalo je za cilj otkriti kako starosna dob utječe na učestalost seksualnih odnosa. Ispitano je 1200 osoba srednje i mlađe dobi kako bi dobili uvid u to koliko često imaju spolne odnose, koliko su njima zadovoljni te koliko bi htjeli biti seksualni aktivni. Ispitanici su dali i odgovore na to koliko se staro ili mlado zapravo osjećaju. Osobe koje su se osjećale starije, prijavljivali su nezadovoljstvo seksualnim životom i učestalošću, dok su osobe koje su se osjećale mlađe, bile zadovoljne svojim seksualnim životom i imale mnogo više seksualne želje, navodi se u zaključcima istraživanja. Pokazalo se da osobe koje nisu imale učestale seksualne odnose niti na početku veze, nisu tu statistiku niti popravili u idućih deset godina, odnosno, njihovi spolni odnosi postali su još i rjeđi. Oni parovi koji su i na početku istraživanja imali učestale seksualne odnose i želju, zadržale su taj “tempo” i tijekom 10- godišnjeg razdoblja istraživanja. Pokazalo se da osobe koje se osjećaju mlađima nego što to doista i jesu, zdravije su i imaju dulji životni vijek. A koliko vi imate godina?

vecernji.hr